Ką padovanoti mergaitei?

Ką padovanoti mergaitei?

Artėjant kiekvienai ypatingai progai, ar tai būtų gimtadienis ar krikštynos, susiduriame su nuolatiniu galvos skausmu - dovanos paieškomis. Šiais laikais vis sunkiau būti originaliu, todėl nustebinti ir įteikti iš tiesų vertingą dovaną tampa nelengva užduotis. Maža to, dovana turi būti ne vien išskirtinė, suasmeninta ar unikali, tačiau ir vertinga, o dar geriau, jei dovanos vertė nemenka su laiku. Padovanoti madingus batus ar mėgstamą žaislą gali būti labai tikslinga, tačiau šios dovanos teikia džiaugsmą tik kurį laiką, o po kelerių metų jos bus visiškai pamirštos.

 

Kaip nustebinti?


Unikali ir užsienyje populiarėjanti dovana - deimantas. Visų pirma, nors deimantai žmonėms asocijuojasi su turtais ir prabanga, tačiau nedidelis deimantukas tikrai neištuštins Jūsų kišenės, bet maloniai nustebins. Kita vertus, deimantai, kaip ir auksas, nepraranda savo vertės jau šimtmečiais, todėl tikėtina, kad tokia tendencija išliks ir ateityje.
Kaip minėjome, tiek deimantai, tiek auksas visais laikais buvo vertinamas, todėl kiek labiau klasikinė dovana yra auksiniai auskarai. Nors į auksinius auskarus žiūrėti, kaip į investiciją, yra kiek neįprasta, tačiau visgi tai yra taurusis metalas. Dar reikia atsižvelgti į tai, kad nors visuomenės normų mes galime ir nepasityti, tačiau 9 atvejais iš 10 mergaitė anksčiau ar vėliau ims nešioti auskarus, todėl tai universali dovana, kuri visuomet bus aktuali. Šiuo metu juvelyrikos rinka siūlo pačių įvairiausių dizainų vaikiškus auskarus, todėl galima rasti tinkamą dovaną net išrankiausiam pirkėjui. Auksiniai auskarai nėra ypač brangi dovana, todėl dažniausiai tinka gimtadienio, krikštynų ar Pirmosios komunijos dovanos biudžetui. Iš karto užbėksim už akių sakydami, kad vaikams nerekomenduojame dovanoti sidabrinių papuošalų. Sidabro lydiniuose yra daugiau priemaišų, kurios gali sukelti alergines reakcijas ir nors paprastas bėrimas iš tiesų nėra kažkuo pavojingas sveikatai, tačiau paaiškinti mažai mergaitei, kodel ji negali nešioti gražių, delfinų formos auskarų, gali būti kiek sunkiau.

 

Alternatyvios dovanos

Kartais mes susiduriame su situacija, kuomet norime padovanoti ne brangią dovaną, tačiau paprastą, kuri labiau atspindėtų mūsų dėmesį ir norą rūpintis, todėl siūlome dovanoti brangmenį. Nors sudurtinis žodis "branagkamenis" susideda iš žodžių "brangus" ir "akmuo", tačiau daugumas brankamenių tikrai nėra tokie brangūs, kaip mano daugumas. Tokios dovanos provalumas toks, kad galite išrinkti brankamenį pagal spalvą, gimimo datą, zodiako ženklą, o svarbiausia - pagal kišenę. 

 

 


Ir pabaigai, nors mes esame šališki, nes patys prekiaujame juvelyriniais dirbiniais skirtais vaikams, tačiau nuoširdžiai tikime, kad gauti auksinė dovana - ilgalaikė vertybė. Juk daugumas iš mūsų turime žiedą ar pakabuką, kurį gavome dovanų iš krikštatėvių ar tėvų. Net jei dovana atrodo kiek nestilinga ar banali šiems laikams, tačiau ji visuomet mums primins mums artimus ir svarbius gyvenime žmones.


- Du Karatai, 2019